Archiwum kategorii: Integracja

Urodziny Koła

25 marca 2015r. obchodziliśmy 5. urodziny Koła. Była to wspaniała okazja na podsumowanie zrealizowanych projektów jak i omówienie planów na kolejne lata. W przyjęciu urodzinowym uczestniczyli również pracownicy Zespołu Inżynierii Produkcji i Zarządzania w Budownictwie, w tym założyciel Koła mgr inż. Krzysztof Kaczorek i opiekun Koła dr inż. Paweł Nowak.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie !

1(1)

Erasmus Intensive Project – Wyjazd do Turcji – Filmy BHP

W kwietniu i maju 2014 mieliśmy niespotykaną możliwość odwiedzić Turcję w ramach Erasmus Intensive Program. W Eskishehir w Turcji, gdzie znajduje się Anadolou University, mieszkaliśmy wspólnie ze studentami z Uniwersytetu w Wilnie, Uniwersytety w Walencji oraz turkami z Anadolou University przez prawie trzy tygodnie.

W tym czasie mieliśmy w mieszanych międzynarodowych grupach przygotować cztery krótkie filmy o tematyce BHP. Pełni motywacji zabraliśmy się do działania i na koniec wyjazdu odbyła się oficjalna premiera naszych filmów. Nasza kadra prowadząca była całkowicie zaskoczona rozmachem i jakością naszych filmów. Każda grupa wyszła z innym pomysłem oraz charakter każdego filmu był inny.

W wolnym czasie od pisania scenariuszy i kręcenia filmów zwiedzaliśmy Turcję oraz poznawaliśmy się z naszymi kolegami z innych uczelni. Dzięki naszym gospodarzom mieliśmy możliwość zwiedzić całe Eskisehir, wyjechać na dzień do Ankary i zobaczyć ją z perspektywy jej mieszkańca, odwiedzić Małą Kapadocję z niesamowitymi niskimi formacjami skalnymi, z których roztaczał się przepiękny widok na krajobraz Turcji. Zostaliśmy również oprowadzeni po najważniejszych placówkach Anadolou University i tamtejszego wydziału budownictwa.

Turcja jest niesamowity miejscem na ziemi. Trzy tygodnie w tym kraju pozwoliły nam poznać inne zwyczaje, inny sposób życia oraz nowe świetne osoby, z którymi na pewno utrzymamy kontakt. Dzięki wszystkim za wyjazd!! 😀

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Turcji

W 2012 roku nakręciliśmy krótki film o tematyce BHP i zgłosiliśmy go do konkursu na Międzynardowym Festiwalu Krótkich Filmów o BHP w Budownictwie, który odbył się na Uniwersytecie Anadolou w Eskishehir w Turcji. Do kręcenia filmu podeszliśmy jak do dobrej zabawy. Nikt nie spodziewał się, że owoc naszych starań zostanie nagrodzony drugim miejscem.
Dzięki dofinansowaniu pojechaliśmy na miejsce jako trzy osobowa delegacja: nasz opiekun dr inż. Paweł Nowak, Krzysztof Kaczorek oraz Marcin Grzelak.
Na miejscu zostaliśmy bardzo przyjaźnie powitani. Gospodarze pokazali nam Uniwersytet Anadolou oraz cały jego kampus.