Archiwum kategorii: Wyjazdy

Erasmus Intensive Project – Wyjazd do Turcji – Filmy BHP

W kwietniu i maju 2014 mieliśmy niespotykaną możliwość odwiedzić Turcję w ramach Erasmus Intensive Program. W Eskishehir w Turcji, gdzie znajduje się Anadolou University, mieszkaliśmy wspólnie ze studentami z Uniwersytetu w Wilnie, Uniwersytety w Walencji oraz turkami z Anadolou University przez prawie trzy tygodnie.

W tym czasie mieliśmy w mieszanych międzynarodowych grupach przygotować cztery krótkie filmy o tematyce BHP. Pełni motywacji zabraliśmy się do działania i na koniec wyjazdu odbyła się oficjalna premiera naszych filmów. Nasza kadra prowadząca była całkowicie zaskoczona rozmachem i jakością naszych filmów. Każda grupa wyszła z innym pomysłem oraz charakter każdego filmu był inny.

W wolnym czasie od pisania scenariuszy i kręcenia filmów zwiedzaliśmy Turcję oraz poznawaliśmy się z naszymi kolegami z innych uczelni. Dzięki naszym gospodarzom mieliśmy możliwość zwiedzić całe Eskisehir, wyjechać na dzień do Ankary i zobaczyć ją z perspektywy jej mieszkańca, odwiedzić Małą Kapadocję z niesamowitymi niskimi formacjami skalnymi, z których roztaczał się przepiękny widok na krajobraz Turcji. Zostaliśmy również oprowadzeni po najważniejszych placówkach Anadolou University i tamtejszego wydziału budownictwa.

Turcja jest niesamowity miejscem na ziemi. Trzy tygodnie w tym kraju pozwoliły nam poznać inne zwyczaje, inny sposób życia oraz nowe świetne osoby, z którymi na pewno utrzymamy kontakt. Dzięki wszystkim za wyjazd!! 😀

Konferencja Kół Naukowych w Krakowie

Tym razem przybyliśmy do Krakowa na zaproszenie zaprzyjaźnionego Koła Naukowego Organizacji Budownictwa (SKNOB) z Politechniki Krakowskiej.
Koledzy z Krakowa wykazali się znakomitą organizacją. Dzięki nim mieliśmy możliwość podpatrzeć postępy przy budowie krakowskiej Hali Sportowej oraz Centrum Konferencyjnego. Zobaczyliśmy również jak sprawdza się projekty budowli przy użyciu tunelu aerodynamicznego.
Zwieńczeniem wyjazdu była Konferencja Kół Naukowych, gdzie wspólnie z kolegami z Krakowa i Wrocławia (Koło Etaksi) prezentowaliśmy referaty na ciekawe tematy związane z budownictwem.
To wszystko działo się za dnia a wieczorami integracja. Oby więcej takich wyjazdów.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Turcji

W 2012 roku nakręciliśmy krótki film o tematyce BHP i zgłosiliśmy go do konkursu na Międzynardowym Festiwalu Krótkich Filmów o BHP w Budownictwie, który odbył się na Uniwersytecie Anadolou w Eskishehir w Turcji. Do kręcenia filmu podeszliśmy jak do dobrej zabawy. Nikt nie spodziewał się, że owoc naszych starań zostanie nagrodzony drugim miejscem.
Dzięki dofinansowaniu pojechaliśmy na miejsce jako trzy osobowa delegacja: nasz opiekun dr inż. Paweł Nowak, Krzysztof Kaczorek oraz Marcin Grzelak.
Na miejscu zostaliśmy bardzo przyjaźnie powitani. Gospodarze pokazali nam Uniwersytet Anadolou oraz cały jego kampus.